Klokánek Hostivice

Fond ohrožených dětí - náhradní rodinná péče

Logo Fin verze 600x400

Rychlý kontakt

 Klokánek Hostivice
Komenského 454
253 01 Hostivice
 
 Pohotovostní mobil - nonstop 
 POUZE PRO PŘÍJEM DĚTÍ
V NOUZI:

724 667 698
 
Informace ohledně darů, oblečení, organizace:
724 667 695 Petra Dörlová
 
Sociální pracovnice Klokánku Hostivice
Aneta Jelenová 724 667 694 
Andrea Dvořáková 724 667 735 
 
Ředitelka Klokánku Hostivice a předsedkyně FOD:
724 667 766 Hanka Kupková
 
 Transparentní sbírkový účet:
 

Přihlášení

AKTUALITY

fb

Naši partneři:

 

maxprogres logo
logo letiste
office depot cz
Elektrotrans 020
logo kloktex 300

 

 

Co je Klokánek ?
Zařízení Fondu ohrožených dětí pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek je určeno dětem, které se ocitly v náročné životní situaci – například se bojí jít domů, protože se rodiče hádají nebo se bojí tvrdého trestu. Děti sem také přicházejí, pokud rodiče ztratí bydlení. Někdy se také stane, že například táta, maminka nebo jiný rodinný příslušník (babička, děda a podobně), který má děti na starosti, náhle onemocní , musí jít na operaci. Pokud se nenajde nikdo jiný v rodině, kdo by se o dítě postaral, pak může také bydlet na nějakou chvíli v Klokánku. V Klokánku jsou děti úplně malé ( miminka), děti, které chodí do školky, školáci i „velké“ (až 18 leté) děti.

 • Kdy se na nás můžete obrátit:

 • Cítíš se sám/ sama?
 • Ubližuje ti někdo ?
 • Potřebuješ pomoc?
  Ubližuješ sám/sama sobě?
 • Máš z něčeho strach ?

  Můžeš se nám ozvat.
 • Můžeš nám kdykoli i anonymně napsat na náš e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Můžeš nám zavolat přímo na tel. 724 667 698, bude s tebou hovořit sociální pracovnice 
 • Můžeš přijít přímo do Klokánku (adresa: Klokánek – zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, Komenského 454, Hostivice)

Jak to v Klokánku vypadá:

Děti jsou ubytovány v bytech, kde je kuchyně, obývací pokoj s televizí, dětské pokoje, chodba se skříněmi, koupelna a záchod. V každém bytě se vaří, i děti mohou pomáhat a naučit se vařit jednoduchá i složitější jídla. Děti zde mají také k dispozici společný počítač.

Kdo o děti v Klokánku pečuje:

V každém bytě se starají o děti dvě "tety“ nebo "strýcové", střídají se vždy po týdnu. „Teta či strýc“  spí  ve svém pokoji v bytě, stará se o děti celý týden – vaří, uklízí, chodí nakupovat, dělá s dětmi úkoly do školy, povídá si s nimi a hraje si s nimi, chodí s nimi ven – na výlety, do obchodu, do kina, na koupaliště, atd.

Kromě tety nebo strýce dětem pomáhájí také sociální pracovnice (které vyjednávají různé úřední věci  a mohou i radit rodičům), psycholožka (pokud je něco trápí a potřebují si o tom popovídat),  logopedka, dětská lékařka.

Jak děti v Klokánku tráví volný čas:

V Klokánku děti žijí tak, jako by byly v rodině u známých či příbuzných – chodí do školy (pokud je to možné, chodí dál do „své“ školy, do které chodily, než přišly do Klokánku), mohou chodit samostatně na vycházky, pokud to teta nebo strýc dovolí, některé děti tráví víkendy a volný čas se svojí rodinou. Děti chodí do zájmových kroužků a do sportovních oddílů – podle zájmu.

Klokánek

Hostivice u Prahy

hanka.kupkova@fod.cz

Tel.: 724 667 766

projekt

 

Copyright © 2024 - Klokánek Hostivice

All Rights Reserved.

 

LOGO_SN_TR